• hilafeti istiyorum sakın oy kullanma

  .
  benim mumin kardeşim demokrasi aldatmacadir deyince küfür edersiniz ama bütün düşünürler demokrasiyi ideal yönetim biçimi olarak görmemiştir.

  “Eğer oy vermek bir şey değiştirseydi yasaklanırdı”
  Emma Goldman.

  “Demokrasi oy vermek değil, oyların sayılmasıdır”
  Tom Stoppard.

  “Demokrasi iki-yüzlülüktür; Eğer demokrasi özgürlükse, neden bizim insanlarımız özgür değil?. Eğer demokrasi adâletse neden biz adâlete sâhip değiliz?. Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sâhip değiliz?”
  Malcom X.

  “Kelimenin tam anlamıyla gerçek bir demokrasi hiç-bir zaman vâr-olmadı ve vâr-olmayacaktır”
  Jean Jacques Rousseau.

  “Demokrasinin kötü olan bir yönü, çoğunluğun tiranlığına dönüşmesidir”
  Lord Acton.

  “Bütün despotizmler içerisinde demokrasi, en az dayanıklısı olmakla birlikte en kötüsüdür” Fisher Ames.

  “Çoğunluğun azınlık tarafından yönetimi tiranlıktır; azınlığın çoğunluk tarafından yönetimi de tiranlıktır. Her iki durumda da “senin istediğin gibi değil, bizim istediğimiz gibi yapacaksın” kuralı geçerlidir”
  Herbert Spencer.

  “Bireysel çıkar değil, asıl grup-çıkarı tehlikelidir”
  Friedrich A. von Hayek.

  “Hiç-bir şey çıkar-gruplarının etkisinden daha tehlikeli değildir”
  Jean Jacques Rousseau.

  “Kânunları zenginlerin çıkarı için yapıyorsunuz”
  Euripides.

  “Parlamentonun kapıları fakirlere kapalıdır”
  Ovid.

  “Demokrasi konusundaki eleştirilerin nedeni, devletin çoğunluğun üzerinde anlaşmış olduğu kararlara hizmet ettiği düşüncesi değildir, asıl îtiraz çoğunluğun, holdinglerin ve çeşitli çıkar-gruplarının isteklerine hizmet etmek zorunda kalmasıdır”
  Friedrich A. von Hayek.

  “Demokrasi keyfi güçten başka bir şey değildir”
  Pierre Joseph Proudhon.

  “Demokrasi gizli bir aristokrasidir”
  Pierre-Joseph Proudhon.

  “Demokrasi despotizme dönüşür”
  Eflatun.

  “Demokrasi despotizmdir. Genel irâdenin onaylamadığı bir yürütme oluşturur”
  Immanuel Kant.

  “Demokrasi despotizmin en ileri şeklidir”
  Aristo.

  “Demokratik kurumların özgürlüğü ve medeniyeti er ya da geç mahvedeceği konusunda iknâ olmuş bulunmaktayım”
  Thomas Babington Macaulay.

  “Karşı-karşıya kaldığınız aşılması zor sorunları, mevcut düşünce yapınızla çözemezsiniz. Çünkü bu sorunlar, mevcut düşünce yapınızın ürünüdürler”
  Einstein.

  “Demokrasi câhil kitlelerin egemen olduğu bir yönetim şekline dönüşebilir”
  Aristo.

  “Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devâm edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar”
  Platon.

  “Demokrasilerde önce oyunuzu kullanırsınız, sonra emrederler, diktatörlükte oy kullanmanıza gerek kalmaz”
  Charles Bukowski.

  “Demokraside, yüz bin tâne fakir sandığa gider, sandıktan bir tâne zengin çıkar”
  Ali Şeriati.

  “Politikacıların anladığı şekliyle demokrasi bir yönetme biçimidir; yâni insanlara, kendi istediklerini yaptıkları sanısıyla lîderlerin istediklerini yaptırma yöntemidir. Böylece, devlet eğitimi belirli bir eğilime yönelmiştir. Bu eğitim gençlere toplumdaki kurumlara saygılı olmalarını, egemen güçleri işin özüne ilişkin olarak eleştirmekten sakınmalarını, başka uluslara kuşku ve nefretle bakmalarını elinden geldiğince öğretir”
  Bertrand Russell.

  “Özgürlük ve Demokrasi kelimelerini sürekli duyduğunuz dakika şüphe edin. Gerçekten özgür memleketlerde kimse size özgür olduğunuzu sürekli vurgulamaz”
  Jacque Fresco.

  “Avrupa, gerileme hâlinde olan bir âlemdir. Demokrasi, devletin gerilemiş biçimidir”
  Nietzsche.
  2 ... ruh okuzu
 • darbeye oyun diyenler bir açıklama yapabilir mi

  .
  sen hiç askerlik yaptın mı diye sormam gereken soruyu barındıran açıklama.

  askeriyenin önünden geçen adam bilir ki, hava kuvvetleri komutanlığı yapmış, gelebileceği en büyük mevkiye gelmiş bir orgeneral, tekrar ediyorum "orgeneral", 1000 tane askerle, köprü kapatarak, askerlerin çoğu uzman ve erbaş iken üstelik, darbe yapılamayacağını bilir.

  dünyanın hiç bir yerinde, darbe yapmak için sokağa çıkan tanklar, tekrar ediyorum "tank" lar, elinde sopa ve bıçak olan adamlar tarafından teslim alınamaz.

  dünyada hiç bir darbe, cuma akşamı saat 10 da, herkes uyanıkken yapılmaz.

  bir orgenerale, tekrar ediyorum "orgeneral"e elimizde 1500 asker var, darbe yapıyoruz dersen, seni çekip alnının ortasından vurur. ya da götüyle güler.

  darbe yapılan, ve darbeci başının hava kuvvetleri komutanı olduğu bilinen bir ülkede, ülkenin cumhurbaşkanı, yani hedefte olan adam, hava sahası komple darbeci f16 larla olan bir zamanda, internette bile rotası belli olan bir uçakla seyahat edemez. kuş gibi avlarlar adamı.

  niyeti meclisi paramparça etmek olan bir f16 pilotu, (ki genelde üsteğmen, yüzbaşı ya da binbaşı olurlar) bir ekiple birlikte bir kaç dakika içerisinde meclisi sığınaklarına kadar dümdüz eder, çaycı dahil mecliste yaşayan hücre bile bırakmaz.

  niyeti cumhurbaşkanlığı sarayını bombalamak olan f16 pilotları, hektarlarca alan üzerine kurulu olan sarayı saatlerce bombalayıp ıska geçemez.

  niyeti cumhurbaşkanını kaldığı otelde öldürmek olan, ve söylenildiği gibi bordo bereli olan bir ekip, cumhurbaşkanı otelden ayrıldıktan 40 dakika sonra oraya gidip boş binaya kurşun yağdırmaz.

  bu söylediklerimden "darbe tiyatrosunu tayyip ayarladı" sonucunu çıkarmayın sakın. zira plan tayyip erdoğanı aşacak kadar büyük.

  bu senaryo, tayyip erdoğanın daha da güçlenmesini, ve başkanlığı önünde engel olabilecek cemaatçi tayfayı ortadan kaldırmayı hedefleyen üst akıl tarafından organize edilmişti. ve işin başka bir tarafı, şu anda polisten filistin askısına asılarak dayak yiyen generallerin hepsi de, darbenin başarılı olacağına inanıyorlardı. kendilerini, ekiğlerini daha büyük ve kalabalık sanıyorlardı, ve ihale çok güzel bu darbe sevicilere kaldı. tayyip erdoğan derseniz, bence oynanan oyundan haberi yoktu, sonradan oldu.

  darbe akşam 21:30-22:00 civarı konusulmaya ve ayyuka çıkmaya başlamışken, tayyip erdoğan gece 01:30-02:00 gibi facetime dan yayına bağlanması, o aradaki 3-4 saat piyasada olmaması bu iddiamı güçlendiriyor. zira ilk konuşmalarındaki gerginlik sabaha karşı yerini nasıl bir rahatlığa bırakmıştı, hepiniz görmüşsünüzdür.

  yani anayacağınız yine filler tepişti, çimenler ezildi.

  hiç bir suçu yokken sokağa gönderilen sivil halktan onlarca can gitti. tek suçu komutanından emir almak olan 20 yaşında erler gitti... allah hepsine rahmet eylesin.

  son not: bu darbe girişimi göstermiştir ki, recep tayyip erdoğan, kendisinin hedefte olduğunu anlayınca, yüzbinlerce insanın kendisine kalkan olmasında hiç bir beis görmeyen, memleketi hiç ardına bile bakmadan iç savaşa sürükleyebilecek karakterde, hasta ruhlu bir insandır.
  6 -3 ... dimitrinin sepeti
 • 161 şehit varken bayram ilan edilmesi

  .
  mesai bitimi her gün olduğu gibi geçmek zorunda olduğum zeytinburnu semtindeki kutlamaları gördüğüm ve eve gelir gelmez güzelce kusmama sebep olan mevzudur..

  şimdi yazacağım şeyler biraz kötü gelebilir kimilerine o yüzden makarnacılar özellik ile okumasın bundan sonrasını bir nevi spoiler olarak kabul edin..

  semtin içine girdiğim andan itibaren yanımdan araba konvoyları geçmeye başladı üzerinde türk bayrakları ile.. anlam veremedim ilk başta nereden bilebilirdim ki türk asker türk polisi ile çatıştı ve yüz küsürü öldü diye kutlamaya gittiklerini.. veliefendiden yukarı doğru çıktıkça kaymakamlık binasına doğru akan kalabalığı ve tipleri görünce yavaş yavaş netleşmeye başladı mevzu ama kabul edemedim.. kaymakamlığa ulaşmama az kala çalan dombıra nın tayyip versiyonun duyunca utanma duyguları başladı bünyede.. resmen ellerinde türk bayrakları ile yüzlerce kişi meydanda oynuyorlardı ya. olabilir miydi böyle bir şey ? ölen de öldüren de türk askeri polisi çünkü..

  kusma isteği orada başladı ve eve daha 2.5 km yol vardı.. aşağıya doğru indikçe his daha da arttı çünkü yanımdan hem yaya hem araba konvoyları gidiyordu oraya doğru. yayaların ellerinde dövizler "reyis çok yaşa haklarından geldin" gibi şeyler yazıyordu.. hala inanamadım ama son kertede aşağıdan yani abdi ipekçinin oradan yukarı gelen rabia işareti yapıp korna çala çala gelen konvoyları görünce koşarak kaçtım artık oradan..

  lanet olsun demekten başka bir şey gelmiyor inanın ki. öyle veya böyle insanlar ölmüş ama bunlar kutlama yapıyor ya. kahramanlık hikayeleri yazacaklarını daha dün gece söylemiştim de bu kadar çabuk olacağını ben bile tahmin edemedim..
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 • askerini linç eden millet

  .
  Öylesine kanıma dokunuyor ki, öylesine içimi sıkıyor ki. Ben cahil bir halk olduğumuzu biliyordum ama bunun tarifi yoktur. Bunun Türkçe'de karşılığı bile yoktur. Gezi parkı olaylarında teröristlerle bir olup polise saldırdılar diyenler, yanındaki adamın belki de terörist olduğunu bilmeden birlikte askerleri şehit ettiler be.

  Yazıklar olsun.
  3 ... wakin
 • 11 temmuz 2016 rising star canlı yayın skandalı

  .
  her gün bomba patlayan, memleketin içine edilen, Suriyeli kara cahil doldurulan bir ülkede gündeme gelmiş dünyanın en önemli konusu.

  zorla seyrettiriyorlar bu tiplere zaten programı, kafasına silah dayıyorlar.

  yarın da aynı ülkenin sözlüğünde en beğenilenlere girer, beter olun.
  4 ... antik sarapci
 • 13 temmuz 2016 yılmaz özdil köşe yazısı

  .
  böyle kirli bir dünyadan, ülkeden gerçekten utanıyorum.. okurken kaç defa yutkundum ulan, kaç defa gözümün önüne geldi o kızlar..

  bir de savaştan kaçmış, hadi kaçmış, utanmadan gelip buralarda suriye naraları atan köpeklere bakıyorum, en yakın zamanda siktirolup gitmeleri için dua ediyorum.

  daha kötüsü gazime, şehidime verilmeyen, suriyelilere verilen evler, burslar, maaşlar, ve utanmadan vatandaşlık veriyoruz ve bundan guırur duyuyoruz diyen siyasetçiler..

  midem bulanıyor artık, hissizleşmeye doğru gidiyoruz, tükeniyoruz, türkiye türklerindir demeye korkak olduk..

  lanet olsun siyasetinize, lanet olsun size be..
  10 ... garipbiadam
 • balık hafızalı toplum

  .
  iyice sıyırmış, tepesindeki bir adamın savrulmalarıyla yalpalayan hiç bir ilkesi kalmamış toplumdur.

  çok değil bir kaç ay önce rus uçağını düşürenleri eleştiren, değişik bir fikir beyan eden herkes vatan hainiydi. sadece ak itler değildi üstelik bunu diyenler, sözüm ona muhalif olup savaş hali söz konusu olunca ne yaptığını bilmeyen beştepeli zatın yanında yer alan tiplemeler de vardı. hayır zaten savaş durumuna sebep olan bir zatın ve zihniyetin yanında neden yer alınır o ayrı.

  şimdi ne oldu peki, bütün söylenen sözler, vatan haini lafları, rusya'ya içi boş dayılanmalar bitti, özür mektubu yollandı. kaç kişi farkında bunların toplumda? aklın hakim olmadığı geri kalmış cahil toplum olursanız böyle işte.
  bu gerilimli geçen ayların devlete millete olan psikolojik, maddi, manevi zarar ne olacak? yüzde elli den bir tane farkında olan var mı?

  aynı şey israil ile de oluyor, daha fazlasıyla, adamın çıkarı için satmayacağı kimse yok, sırtını sıvazlayıp gemiye soktuğu islamcıları şimdi bana mı sordun diye tekmeliyor.
  yakında suriye gelecek, geçende bir bakan konuşuyordu, zaten suriye nin toprak bütünlüğü ve laikliğinden yanaymış.

  bir haltlar ye, ama öyle böyle değil, ülkeyi milyarlarca dolar zarara sok, bunların sonucunda her gün bombalar patlasın, insanlar ölsün, aklı başında insanlar yırtınsın, zerre dinleme, bağır çağır ama sonra tıpkı cemaatte, ergenekon balyoz, açılım sürecinde olduğu gibi tıpış tıpış onların dediği yere gel, ama kandırılmış ol, yine haklı çık, yaptıklarından zerre sorumlu olma.

  bırak sorumlu olmayı, bu dönüşleri de topluma başarı olarak sun ve kabul edilsin.

  böyle bir yer dünya üzerinde herhalde sadece türkiye'dir. maalesef absürd bir film değil gerçek.
  7 -1 ... antik sarapci
 • havaalannı patlamışken bayram yapacak olan ülke

  .
  bütünlüğü kaybolmuş, duyarsız aptal bir ülkedir.

  havaalanına teröristler saldırmış, kendini patlamış, 44 ölü yüzü aşkın yaralı var, bunların derdi aman 9 gün tatil, aman deniz, aman köprü açıp göbek atalım.

  ha tepelerine seçtikleri dinci yobazlar yüzünden daha beter olacaklardır. ulusal bayram olsaydı anında iptal edilirdi.

  yazıklar olsun.
  5 -1 ... antik sarapci
 • osmangazi köprüsü

  .
  90 lira gecis ucretli kopru mu olur? Bir asgari ucretliye 11 saat araliksiz calisinca bu parayi veriyosunuz amk.

  sosyal devlet olmanin geregi bu mudur? Yazik...
  11 -4 ... saldirayterk
 • abdestim bozulur diye hastayı muayne etmeyen kadın

  .
  (bkz: kapanın ben doktorum)
  1 ... entrysiyle costuran yazar
 • oruç bozmayan su

  .
  oruç bozmayan su
  2 ... fistingci sahap